2024-01-24

Spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Rybniku

Komenda Miejska Policji w Rybniku prowadzi kampanię profilaktyczną pod nazwą "Pasje". Z tej okazji, aczkolwiek nie tylko, naszą szkołę odwiedziła Pani aspirant Angelika Strzebinczyk. Mogliśmy usłyszeć mnóstwo informacji związanych z akcją, a także posłuchać o odpowiedzialności prawnej młodocianych.

"Pasje" są kierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jej celem jest promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej, kształtowanie postaw sprzyjających życiu bez nałogu, przygotowanie ich do podejmowania racjonalnych wyborów, zaszczepienie chęci do poszukiwania swoich życiowych pasji i edukacja w zakresie umiejętności przewidywania konsekwencji swoich czynów i odpowiedzialności prawnej za nie.

Dziękujemy pięknie Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku i Pani aspirant za prelekcję.