2023-11-23

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju.

Dnia 15 listopada w ramach obchodów tego święta mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez czwartoklasistów. Uczniowie przybliżyli historię naszego kraju oraz charakterystykę poszczególnych regionów.  Apel uświetniły utwory patriotyczne w wykonaniu zespołu „Sweet Water” pod kierunkiem Pani Agnieszki Janas.

11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dzielnicowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy i harcerze uczestniczyli w mszy świętej w intencji Ojczyzny, po której odbyło się symboliczne wywieszenie flagi przy obelisku ku czci Powstańców Śląskich i odśpiewanie hymnu.

Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie w obchody tego święta.