Rozpoczęcie roku szkonego 2023/2024

2023-09-15

Uroczyste pasownie na ucznia szkoły

1 września to dzień, który wszystkim kojarzy się z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, jednak w tym roku wszyscy uczniowie wrócili do szkoły 4 września.

W czasie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 uczniowie spotkali się z wychowawcami i nauczycielami oraz przywitali nowego dyrektora naszej placówki pana Jarosława Salomona. Pan dyrektor przedstawił się uczniom i życzył im wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Szczególnym wydarzeniem tego dnia było pasowanie na ucznia, w którym wzięli udział pierwszoklasiści wraz z rodzicami. Uczniowie obu klas pierwszych pod czujnym okiem swych wychowawców – pani wicedyrektor Grażyny Zając oraz pani Agnieszki Jarubas – złożyli uroczyste przyrzeczenie na  sztandar Szkoły Podstawowej nr 29  im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybniku. Podobnie jak Kawalerowie pierwszoklasiści musieli wybić sok z cytryny i pięknie się uśmiechnąć. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Następnie pan dyrektor Jarosław Salamon dokonał aktu pasowania na ucznia, po którym  pierwszoklasiści otrzymali też pamiątkowe dyplomy, rogi obfitości oraz powitalną wyprawkę  przygotowaną przez Urząd Miasta Rybnika.

Uczniom obu klas pierwszych życzymy, aby zdobywanie wiedzy było dla nich zawsze wspaniałą przygodą!