2023-06-24

Uroczystość wręczenia świadectw i nagród

Jak co roku uczniowie z niecierpliwością czekali na ten dzień, kiedy odbiorą świadectwa i będą mogli rozpocząć upragnione wakacje. 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Uroczystość składała się z trzech części.

W pierwszej części w sali gimnastycznej spotkali się uczniowie oraz nauczyciele klas IV - VII. Ceremonia rozpoczęła się od przekazania sztandaru szkoły uczniom klasy szóstej, którzy od tego dnia będą reprezentować naszą szkołę i opiekować się sztandarem przez kolejne dwa lata. Następnie gratulacje od pani dyrektor Haliny Olborskiej przyjęli uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią i otrzymali tytuł Klasowego Prymusa. Potem pani dyrektor wręczyła świadectwa uczniom, którzy ukończyli tegoroczną naukę z wyróżnieniem. W tym roku ponownie przyznano też specjalne nagrody w konkursie ,,Mistrz pustego talerza’’, dla uczniów korzystających ze stołówki szkolnej, którzy wzorowo zjadali cały obiad. Ostatnie dyplomy i nagrody w tej części otrzymali uczniowie za wzorowe czytelnictwo. W drugiej części uroczystości nagrody i wyróżnienia odebrali uczniowie klas I –III. Podobnie jak w klasach starszych wśród nich nagrodzono ,, Mistrzów pustego talerza’’ oraz wytrwałych czytelników. Następnie uczniowie udali się wraz z wychowawcami do sal, gdzie otrzymali świadectwa.

Ostatnia część uroczystego zakończenia roku szkolnego była poświęcona ósmoklasistom, dla których był to ostatni dzień spędzony w szkole podstawowej. Pożegnanie ósmych klas było pełne emocji i wzruszeń. Podczas części oficjalnej pani dyrektor Halina Olborska dziękowała uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za trud włożony w wychowanie oraz edukację. Wręczyła też uczniom świadectwa oraz listy gratulacyjne rodzicom. W czasie spotkania wyróżniono również panią Bożenę Szymurę, która otrzymała tytuł ,,Słonecznego Przyjaciela’’ naszej szkoły. Honorowy tytuł ,,Słonecznego Przyjaciela” w kategorii Uczeń Roku otrzymała Paulina Kwiecińska, która otrzymała także nagrodę jako Wolontariusz Roku. Sportowcem Roku została Zuzanna Kauch., zaś w kategorii Talent Artystyczny nagrodzono Tymoteusza Grodzkiego. Na zakończenie części oficjalnej pani dyrektor Halina Olborska dziękowała paniom wicedyrektorkom Mirosławie Klaja i Grażynie Zając za całoroczną współpracę.

W części artystycznej wystąpili siódmoklasiści, którzy aby godnie pożegnać ósmoklasistów wcielili się w role bogów olimpijskich. Na chwilę przenieśliśmy się do słonecznej Grecji, gdzie na górze Olimp władzę sprawuje Zeus. Bogowie nagradzali uczniów zgodnie z dziedzinami, których są patronami. Ostatnim elementem części artystycznej był występ zespołu wokalnego, zaś całą uroczystość zakończyły podziękowania uczniów kierowane do wychowawców i nauczycieli.

Naszym absolwentom życzymy powodzenia, a wszystkim uczniom wspaniałych wakacji!