Jubileusz Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej

2023-06-22

Święto zuchów i harcerzy

Zuchy i harcerze  z naszej szkoły obchodziły w czerwcu wyjątkowy jubileusz, jakim było 100 - lecie powstania Hufca ZHP Ziemi Rybnickiej im. hm. Józefa Pukowca.
Zuchy z naszej gromady uczestniczyły w grze poświęconej patronowi hufca. Dzięki rozwiązaniu wielu zagadek i zrealizowaniu zadań dzieci uzyskały kolejny trop: trop Detektywa!
Był również czas na zabawę oraz pyszną harcerską grochówkę, a to wszystko mimo zmieniającej się drastycznie pogody. W obchodach nie przeszkodziła nam nawet burza.
Harcerze natomiast wzięli udział w urodzinowy biwaku, uroczystym apelu oraz ognisku.
Podczas apelu wręczone zostały podziękowania i wyróżnienia przyznawane za działalność społeczną i współpracę z hufcem.
P. Michalina Musiolik-Zawadzka czyli drużynowa naszej szkolnej gromady "Komnaty Tajemnic" otrzymała Odznakę za zasługi dla Hufca Ziemi Rybnickiej w stopniu złotym.
W środę 22 czerwca takie odznaczenie przekazane zostało również na ręce pani Dyrektor dla całej naszej placówki: Odznaka za zasługi dla Hufca Ziemi Rybnickiej w stopniu srebrnym za wiele lat współdziałania i wsparcia środowiska harcerskiego na terenie naszej szkoły.