2023-06-05

Wyjazd klas 8a i 8b

31 maja uczniowie obu klas ósmych wybrali się na trzydniową wycieczkę do Tresnej – urokliwej miejscowości położonej nad Jeziorem Żywieckim. Pobyt rozpoczął się od aktywnego zwiedzania parku linowego pod Górą Żar.  Następnie uczniowie wspięli się na szczyt góry, gdzie oprócz pięknych widoków czekały na nich pyszne lody. Po zejściu z góry i krótkiej podróży autokarem ósmoklasiści przybyli do ośrodka ,, Odys’’, w którym zorganizowano dla nich miejsca noclegowe i ciepły posiłek. Wieczór uczniowie spędzili spacerując po ośrodku, gdzie mogli też zagrać w piłkę nożną na hali sportowej lub w siatkówkę plażową na boisku. Wspaniała pogoda sprawiła, że ten piękny dzień wycieczkowicze mogli zakończyć przy ognisku. Na drugi dzień wyjazdu zaplanowano wędrówkę w górach. Pod okiem przewodników i opiekunów ósmoklasiści zdobyli szczyty Beskidu Małego – Magurkę i Czupel, a następnie górskim szlakiem wrócili do ośrodka. Na miejscu czekała na nich niespodzianka z okazji Dnia Dziecka – słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Dzień zakończyła dyskoteka. Ostatni dzień pobytu  uczniowie spędzili  zwiedzając najstarszą część Żywca. Tuż przed powrotem do domu ósmoklasiści odbyli jeszcze relaksujący rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim.

To była bardzo udana wycieczka!