Wycieczka do Krakowa i Bochni

2023-05-18

Wyjazd klas 6 i 7 zorganizowany w ramach projektu ,, Poznaj Polskę’’

W dniach 16 -17 maja uczniowie obu klas 6 oraz klasy 7 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa oraz Bochni. Dwudniowy wyjazd rozpoczął się od porannego zwiedzania nowoczesnego Muzeum Kościuszkowskiego z wystawą stałą pt. „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny” w kompleksie Bastionu V w Forcie nr 2 „Kościuszko” oraz trasy edukacyjnej na Kopcu Kościuszki w Krakowie. Po emocjonującym zdobyciu szczytu kopca uczniowie udali się autokarem do najstarszej części stolicy województwa małopolskiego. Tutaj z pomocą przewodnika poznali najważniejsze zabytki Krakowa - Wzgórze Wawelskie, Pomnik Smoka, Collegium Maius, Rynek Główny, Barbakan oraz Sukiennice, gdzie przewidziano czas na zakup pamiątek. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Kopalni Soli w Bochni, w której czekały na nich kolejne atrakcje - przejazd prawdziwą windą górniczą i kolejką, zwiedzanie podziemnej trasy turystycznej z ekspozycją multimedialną oraz gry i zabawy na podziemnym boisku. Młodzież spędziła noc 250 metrów pod ziemią, ponieważ przygotowano dla niej nocleg w zdrowym mikroklimacie solnych wyrobisk. Następnego dnia po śniadaniu uczniowie opuścili gościnne korytarze kopalni i ponownie udali się do Krakowa, gdzie zwiedzili Skarbiec Koronny znajdujący się w Zamku Królewskim na Wawelu. Kraków pożegnał uczestników wyjazdu deszczem, jednak wszyscy zgodnie stwierdzili, że wycieczka była bardzo udana.