Co kości mówią o człowieku?

2023-05-05

Wycieczka klasy 7 do Edukatorium Juliusz

Co kości mówią o człowieku?  Na to pytanie siódmoklasiści poznali odpowiedź 28 kwietnia, kiedy wybrali się na wycieczkę do Edukatorium Juliusz w Rybniku. Uczniowie w czasie warsztatów pt. Na miejscu zbrodni poznali nie tylko podstawy anatomii, ale także wcielili się w rolę antropologa sądowego. Uczestnicy zajęć wykonując zadnia, mogli też  zrozumieć specyfikę i istotę tego zawodu. Następnie uczniowie zwiedzili ekspozycje, które w nowoczesny i interaktywny sposób pomagają w przyswojeniu  wiedzy z zakresu budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu oraz historii medycyny i farmacji. Wyjazd był bardzo udany, tym bardziej, że pogoda dopisała i na zakończenie siódmoklasiści mogli zjeść pyszne pączki i lody.