2023-03-31

Osiągnięcia naszych uczniów

W miniony weekend nasi szkolni szermierze odnotowali znakomite wyniki  w zawodach szermierczych w Siemianowicach Śląskich.  W indywidualnych Mistrzostwach Śląska juniorek młodszych (do 17 lat) Zuzanna Kauch z klasy 8b,  po bardzo dobrych walkach, zdobyła brązowy medal. W turnieju drużynowym wraz z koleżankami z klubu RMKS Rybnik wywalczyła 4 miejsce. W turnieju szpady chłopców, srebrny medal w drużynie wywalczył nasz uczeń,  Jakub Piekorz z 8b. W tym samym czasie odbywał się ogólnopolski turniej nieco młodszych szermierzy do 11 lat o Puchar Prezydenta Miasta Siemianowic Śląskich. Nasze szkolne szpadzistki z klasy V, Laura Strzebinczyk i  Liliana Niedobecka spisały się celująco zajmując odpowiednio  1 i 2 miejsce !!!

W turnieju szpady chłopców w tej samej kategorii, Patryk Gruszka z klasy V zajął 13 miejsce.