Sztuka recytacji dla najmłodszych

2023-03-06

Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III

27 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III, którego celem było:

• popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej,

• promowanie talentów recytatorskich,

• kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,

• rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

W turnieju wzięło udział 18 najlepszych recytatorów z klas I-III wyłonionych w klasowych eliminacjach. Każdą klasę reprezentowało troje uczniów.

Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje, a wybór laureatów nie był łatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała komisja, w składzie której znalazły się pani dyrektor Halina Olborska oraz panie Krystyna Sulska i Jolanta Groborz.

Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

I miejsce -   Franciszek Prus III b

II miejsce -   Kacper Chodacki III a

III miejsce -  Iliana Nowak II a

Wyróżnienia : Dominika Gliwa I b, Lena Miler II b , Zofia Foryś I a, Natalia Tkocz I a , Aleksandra Fojcik.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy, natomiast zdobywcy I i II miejsca będą reprezentowali naszą szkołę 7 marca w Miejskim Konkursie Recytatorskim. Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji. Konkurs zorganizowały panie Patrycja Mrozek i Janina Rojczyk.

Uczniowie klasy trzeciej Franek Prus i Kacper Chodacki reprezentowali nas w Miejskim Konkursie Recytatorskim otrzymali wyróżnienie. GRATULCJE!