Słodkie spotkanie z Misiem Radkiem

2022-12-04

Akcja edukacyjna dla uczniów klas 1-3

2 grudnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w niezwykłym spotkaniu. Naszą szkołę odwiedził sympatyczny Miś Radek, który choruje na cukrzycę i podróżuje po całej Polsce. Bohater spotkania opowiedział dzieciom o cukrzycy – chorobie, na którą chorują dzieci i dorośli. Uczniowie dowiedzieli się, jak można pomóc osobom cierpiącym na cukrzycę oraz do czego służy pen i pompa insulinowa. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał legitymację Drużyny Misia Radka oraz słodkiego lizaka. Na pamiątkę uczniowie zrobili sobie też piękne zdjęcia z Misiem Radkiem.

To ciekawe i pouczające spotkanie nie odbyłoby się gdyby nie pan Witold Fydrych – Kawaler Orderu Uśmiechu oraz Stowarzyszenie ,, Słodka Jedynka ‘’. Dziękujemy!