Spotkanie z Kawalerem Orderu Uśmiechu

2022-12-03

Wizyta pana Witolda Fydrycha w naszej szkole

Z wielką radością przywitaliśmy pana Witolda Frydrycha – Kawalera Orderu Uśmiechu, który w czerwcu tego roku właśnie w naszej szkole otrzymał Order Uśmiechu. Nasz gość spotkał się z uczniami klas 4- 8, aby opowiedzieć o sobie i swojej działalności charytatywnej oraz odpowiedzieć na pytania uczniów. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się, ma czym polega praca Stowarzyszenia ,, Słodka Jedynka’’, które zajmuje się wspieraniem dzieci chorych na cukrzycę typu 1 oraz mieli możliwość zobaczyć sprzęt używany przez osoby cierpiące na tę chorobę. Pan Witold odpowiedział na mnóstwo ważnych pytań uczniów. Wiele z nich dotyczyło sposobu, w jaki możemy pomóc dzieciom i młodzieży, które zmagają się z cukrzycą. Spotkanie z Kawalerem Orderu Uśmiechu uświadomiło uczniom, że ważne jest to, by nie odsuwać się od nich i nie dopuścić do tego, by czuły się gorsze.