2022-11-12

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W tym roku  szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się już w czwartek, 10 listopada. Od rana na korytarzach szkolnych można było poczuć wyjątkową atmosferę, ponieważ większość uczniów pamiętało o odświętnym stroju w biało – czerwonych barwach oraz kotylionach w barwach narodowych. Pojawiły się też flagi oraz prace plastyczne nawiązujące do tego święta.

Najważniejszym momentem dnia była uroczysta akademia przygotowana przez uczniów oraz nauczycieli. Uczniowie klas 6 wystąpili w przedstawieniu opartym na balladzie Adama Mickiewicza pod tytułem ,, Pani Twardowska’’. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w role. Na widzach wielkie wrażenie zrobiły też przepiękne stroje, w których zaprezentowali się na scenie szóstoklasiści. W czasie uroczystości nie zabrakło również pieśni patriotycznych, które z wielkim zaangażowaniem wykonali pierwszoklasiści oraz zespół wokalny. Część artystyczną zakończyło wspólne odśpiewanie ,, Mazurka Dąbrowskiego’’.

Na zakończenie spotkania poznaliśmy wyniki konkursów organizowanych w szkole. Pani dyrektor Halina Olborska wręczyła nagrody i dyplomy uczniom wyróżnionym w konkursie na najpiękniejszy kotylion w barwach narodowych. Później ogłoszono wyniki szkolnych eliminacji do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej ,, Karolinka’’. Nagrodzono też uczniów biorących udział w konkursie ,, Portret Pani Jesieni’’ oraz twórców pięknych różańców.

11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dzielnicowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Poczet sztandarowy oraz gromada zuchowa i harcerze uczestniczyli w mszy świętej w intencji Ojczyzny, po której odbyło się symboliczne wywieszenie flagi przy obelisku ku czci Powstańców Śląskich, złożenie kwiatów i odśpiewanie hymnu.