Wycieczka do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach

2022-10-26

Wyjazd klas 1a i 1b

25 października  uczniowie klasy 1a i 1b pojechali na wycieczkę do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Palmiarnia znajduje się w samym centrum parku im. Fryderyka Chopina, pięknie wkomponowana w otoczenie parkowych drzew. Pierwszaki zwiedziły cztery pawilony tematyczne, w których poza egzotycznymi roślinami znajdowały się również: terraria z gadami, akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi i kanarki. Dzieci podziwiały m.in.: rośliny tropikalne, paprocie, sagowce, palmy, daktylowce, drzewo kiełbasiane, goździkowce oraz wiele gatunków kaktusów. Atrakcją było podziwianie roślin i ryb w oczkach wodnych z piętra palmiarni. Wycieczka sprawiła, że dzieciom miło upłynął dzień, a jednocześnie umożliwiła zdobycie wiedzy w sposób znacznie ciekawszy niż z książek i ilustracji.