Miasteczko ruchu drogowego

2022-08-31

Miasteczko ruchu drogowego – to nowa inwestycja, która powstała na terenie naszego zespołu. Jest to lokalny projekt budżetu obywatelskiego Rady Dzielnicy Golejów z 2021 roku, którego koszt wyniósł 40 000,00 zł., natomiast nadzór nad wykonaniem i realizacją był po stronie zespołu.

Miasteczko ruchu drogowego, czyli plac manewrowy do nauki wychowania komunikacyjnego, stworzy uczniom możliwość bezpiecznej nauki poruszania się po drogach. Poprzez praktyczną naukę pomoże uczniom przygotować się do uzyskania karty rowerowej oraz do bezpiecznego korzystania z dróg miejskich na rowerze jak również jako pieszy.

Oprócz placu manewrowego, znajduje się tu również 7 gier podwórkowych, których instrukcje są umieszczone na tablicach informacyjnych, tak więc nawet najmłodsi znajdą tutaj coś dla siebie.

Z inwestycji mogą skorzystać nie tylko nasi uczniowie i wychowankowie, ale również rodziny z dziećmi, które zyskają możliwość spędzenia w tym miejscu czasu z dziećmi w sposób ciekawy i efektywny.

Z racji tego, że miasteczko ma służyć społeczności lokalnej, to zwracamy się z prośbą o poszanowanie tego miejsca pod względem czystości oraz bezpieczeństwa.