Witamy pierwszoklasisów!

2022-09-01

Uroczyste pasowanie na ucznia

1 września to ważna data dla każdego ucznia, szczególnie dla pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli właśnie naukę w naszej szkole. W tym dniu uczniowie klasy Ia i Ib  złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar Szkoły Podstawowej nr 29  im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybniku.  Aby zastać dobrym i pilnym uczniem musieli najpierw wypić specjalny Napój Mądrości i pięknie się uśmiechnąć. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tym pierwszym szkolnym zadaniem. Gdy nowi uczniowie i ich rodzice złożyli uroczyste ślubowanie, pani dyrektor Halina Olborska dokonała aktu pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali też pamiątkowe dyplomy, rogi obfitości oraz powitalną wyprawkę  przygotowaną przez Urząd Miasta Rybnika.  Uczniom obu klas pierwszych życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy.