Zakończenie roku szkolnego 2022

2022-06-29

Zakończenie roku szkolnego 2022

W dniu 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego!

Jest to wydarzenie, na które czekają wszyscy uczniowie. Odebrane  świadectwo to znak, że rozpoczynają się upragnione wakacje, a za nami kolejny rok szkolny.

Poszczególne klasy żegnały się wg zaplanowanego wcześniej harmonogramu:

Kl. 1-3 godz. 9.30

Kl. 4-7 godz. 8.30

Kl. 8 godz. 10.30

Uczniowie klas wraz z wychowawcami zebrali się na sali gimnastycznej aby odebrać zasłużone dyplomy oraz nagrody, na które dzieci pracowały cały rok szkolny.

Zostały wręczone min. dyplomy oraz nagrody za czytelnictwo. Nagrodą była książka autorstwa Pana Marka Michalaka z jego własnoręcznym podpisem.

Nagrodzone zostały osoby za nasz konkurs plastyczno-literacki „Moja szkoła”- był to konkurs ogłoszony dla mieszkańców Golejowa i Grabowni oraz uczniów przed obchodami Jubileuszu 60-lecia szkoły.

Inne przyznane dyplomy to:

Dyplomy za włączenie się do akcji edukacyjno-pomocowej UNICEF Polska.

Dyplom w kategorii „Talent artystyczny 2021/2022”

Dyplom w kategorii „Uczeń Roku 2021/2022”

Dyplom „Wolontariusz Roku” oraz statuetka Anioła

Dyplom „Fizyk na medal”- 1, 2, 3 miejsce

Dyplom za „wzorowe zaliczenie egzaminu na kartę rowerową”- dwa miejsca ex aequo

Jedną z nietypowych kategorii, którą postanowiliśmy nagrodzić w tym roku naszych uczniów była kategoria „Mistrz pustego talerza”. Dzieci nagrodzone przez cały rok szkolny wzorowo zjadały cały obiad, nie marnując ani kęsa! Nagrodą dla każdego był dyplom oraz bon o wartości 30 zł. do pizzerii w Rybniku.

Co roku mamy również zaszczyt uhonorować jedną osobę tytułem „Słonecznego przyjaciela Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4”. W tym roku szkolnym taki tytuł otrzymał Pan Arkadiusz Trzebuniak – przewodniczący zarządu dzielnicy Golejów- serdecznie GRATULUJEMY!

Oficjalne zakończenie roku szkolnego klas ósmych oraz część artystyczna wywołała sporo emocji oraz momentów refleksji. Podczas części oficjalnej Pani wicedyrektor Halina Olborska dziękowała uczniom, rodzicom oraz nauczycielom za trud włożony w wychowanie oraz edukację młodzieży, wręczyła uczniom świadectwa oraz listy gratulacyjne rodzicom.

Uczniowie klas ósmych zostali jednak sklasyfikowani w trochę nietypowy sposób, przez swoich następców, którzy byli gospodarzami części artystycznej - czyli obecnych siódmoklasistów.

Ósmoklasiści zostali przydzieleni do 16-stu kategorii, między innymi: "Szkolne Szeptuchy", "Sportowe IQ" , "Top Model" , "Szkolne Aniołki" czy "Gryfne Szafarne Dziołszki" , a każdy z uczniów otrzymał przysłowiowego Oskara. Całość wydarzenia oprawiona była muzyką zespołu "SweerWater", który prowadzi Pani Agnieszka Janas.

Finalnie klasy ósme podziękowały wszystkim nauczycielom, pracownikom, a w szczególności swoim wychowawcom.

Ósmoklasiści będziemy za Wami tęsknić. Życzymy Wam szczęścia oraz otwartości serca w poszukiwaniu nowej drogi. Mamy nadzieję, że będziecie nas często odwiedzać.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji!