2022-06-06

Otwarcie pracowni #LaboratoriaPrzyszłości

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech KRPM. W ramach programu również nasza placówka otrzymała dofinansowanie na zakup nowoczesnego sprzętu służącego do rozwijania kompetencji przyszłości, m.in. drukarek 3D, mikrokontrolerów czy sprzętów do nagrań. Koordynatorem, który zajął się realizacją przedsięwzięcia została pani Sabina Ficek.

Sprzęt, który trafił do naszej szkoły, będzie wspierał odkrywanie talentów i rozwijanie pasji młodych ludzi w obszarach, które ich interesują. W naszej pracowni posiadamy w pełni wyposażone strefy: kulinarną, robótek ręcznych, stolarsko-ślusarską, robotyki, wydruku 3D i multimedialną. Oficjalne otwarcie pracowni nastąpiło 1 czerwca. W tym wyjątkowym dla każdego dziecka dniu uczniowie mogli sami przekonać się, jak wspaniale urządzona jest nasza pracownia i twórczo bawić się na przygotowanych warsztatach.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom uczniowie będą mogli prowadzić eksperymenty naukowe, zdobywać nowe kompetencje i umiejętności ważne w kolejnych etapach edukacji oraz pomocne
w wyborze ścieżki rozwoju zawodowego. Pracownia będzie służyć nie tylko na lekcjach techniki, informatyki, w edukacji wczesnoszkolnej, ale również odbywać się tam będą kółka kreatywne.

Zatem wspierajmy nasze diamenty i korzystajmy z pracowni na co dzień.

Więcej informacji o powstawaniu pracowni w prezentacji pod linkiem: