Wycieczka do Wrocławia

2022-05-22

Wyjazd klasy 4 i 6

17 maja uczniowie klasy czwartej i szóstej wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Po dość dalekiej podróży uczniowie rozpoczęli wędrówkę po Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu. Wśród wielu obejrzanych gatunków zwierząt szczególne zainteresowanie wzbudziły te zgromadzone w słynnym Afrykarium - pingwiny, hipopotamy, żarłacze czy płaszczki. Spacerując w słońcu alejkami ogrodu, uczestnicy wycieczki zachwycali się m.in. żyrafami, zebrami i fokami. Wiele radości sprawiła im też możliwość zbliżenia się do wybranych zwierząt, z którymi potem trudno było im się rozstać. Równie ciekawie było w pawilonie, gdzie znajdowały się terraria i motylarnia.. Następnie uczestnicy wycieczki odbyli krótki spacer do Parku Szczytnickiego. Po drodze zobaczyli słynną Halę Stulecia oraz poznali historię Iglicy. Na zakończenie wycieczki zobaczyli jeszcze jedną wrocławską atrakcję – Wrocławską Fontannę Multimedialną. Obie klasy wróciły z wycieczki bardzo zadowolone.