2022-04-24

Wizyta w teatrze uczniów klasy 1a i 2a

Julian Tuwim to jeden z tych polskich poetów, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Śmiało możemy nazwać go twórcą familijnym, wywołującym pozytywne emocje i serwującym dużą porcję dobrego humoru. Wiersze Tuwima towarzyszą nam w edukacji, rozwoju i dojrzewaniu. Uczniowie klasy 1a i 2a mieli okazję spotkać się z jego poezją, kiedy  wybrali się do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl muzyczno – słowny pt. „Tuwim dla dzieci”. Była to kompilacja znanych, mniej znanych i zupełnie zapomnianych wierszy dla dzieci naszego znakomitego poety. To spektakl bardzo muzyczny, w którym uczniowie zostali – dosłownie! – wciągnięci w teatralną przygodę. Aktorzy zabrali ich do czarodziejskiego gabinetu poety, w którym słowa, rymy i wiersze ubrane zostały w bogatą plastykę teatru masek, lalek i cieni.Dzieci były zauroczone i w wielkim skupieniu przyglądały się temu, co dzieje się na scenie. Spektakl ten pomógł im zrozumieć, że być dzieckiem jest najcudowniej!