Wizyta w OSP w Golejowie

2022-03-30

Warsztaty dla pierwszoklasistów

W dniu 29 marca nasi pierwszoklasiści odwiedzili OSP Golejów. W czasie spotkania panowie strażacy opowiedzieli uczniom o swojej pracy, zapoznali ze sprzętem strażackim, jednak główną częścią spotkania były warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie nie tylko teoretycznie, ale i praktycznie ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy.  Uzyskali  też wiele cennych informacji na temat zachowania się w przypadku wystąpienia sytuacji zagrażającej życiu innej osoby.  W spotkaniu uczestniczyli również panowie policjanci Komendy Policji w Rybniku, którzy przygotowali prelekcję na temat zasad zachowania na drodze oraz jak należy się zachować w sytuacji, gdy zaczepiania nas  obca osoba w miejscach publicznych.  Uczniowie otrzymali tez słodki poczęstunek  oraz odznaki odblaskowe na pamiątkę i maskotkę Sznupka od panów policjantów. Uczniowie kasy 1a i 1b oraz wychowawczynie serdecznie  dziękują za bardzo ciekawe i miłe spotkanie.