"Kto za młodu oszczędza, ten na starość nie wie, co to nędza"

2022-02-02

Europejski Quiz Finansowy

"Kto za młodu oszczędza, ten na starość nie wie, co to nędza" parafrazując to powiedzenie, chcemy, aby wiedza uczniów o pieniądzach, finansach i cyberbezpieczeństwie była jak największa i wierzymy , że przyniesie to dobre efekty w dorosłym życiu. Zatem po raz czwarty nasza placówka wzięła udział w Europejskim Quizie Finansowym. Etap szkolny dla wszystkich uczniów klas 7 i 8 odbył się 02.12.2021 w formie testu online. Uczniowie, którzy uzyskali najlepszy wynik utworzyli 4 dwuosobowe zespoły i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Najlepsi okazali się :

Klasa 8a: Paweł Rusinek, Maksymilian Mielnik

Klasa 8b: Kinga Majerowicz, Maksymilian Sikora,

Klasa 7b: Dagmara Kaczyńska, Zuzanna Kauch

Klasa 7a - Wiktor Szala, Tymoteusz Grodzki - klasa 7b

Półfinał krajowy odbył się 28.01.2022. Quiz miał charakter interaktywny, a w rywalizacji liczyła się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także czas jej udzielenia. Zwycięzcy finału krajowego zawsze zyskują prawo reprezentowania Polski podczas zmagań europejskich. Jeszcze czekamy na wyniki naszych uczniów, trzymając kciuki.

Koordynatorem szkolnym konkursu była pani Sabina Ficek.