W oczekiwaniu na Boże Narodzenie

2021-12-01

Kalendarze adwentowe dla uczniów

Z własnego dzieciństwa pamiętamy, jak czekaliśmy na kalendarze adwentowe z malutkimi czekoladkami na każdy dzień grudnia odliczające magiczny czas do wigilii. Dziś takie kalendarze można kupić w każdym sklepie, ale w naszej szkole uczniowie z klas 5 i 6 oraz świetliki z pomocą wolontariuszy przygotowali małe arcydzieła. Przez 2 tygodnie tworzyli szyjąc lub klejąc przepiękne i misternie robione kalendarze. W każdym dniu znajduje się zadanie dla całej klasy i nagroda dla otwierającego pakunek. Nauczyciele chcą widzieć radość swoich uczniów!

W wyjątkowy grudniowy czas na świetlicy codziennie przy zgaszonym świetle i  przy latarce uczniowie z opiekunami czytają jeden rozdział książki " Święta dzieci z dachów" Marten Sanden. A rozdziałów książki, która niesie pozytywny przekaz i uczy wrażliwości na drugiego człowieka jest 24!

link do strony z kalendarzem dla wszystkich uczniów szkoły https://view.genial.ly/5fbdfda31670610d0dfce3fb/presentation-kalendarz-adwentowy-dla-uczniow-zsp-nr-4