Zuchy świętują niepodległość

2021-11-17

Od niedawna nasze zuchy odkrywają znaczenie Praw Zucha. Pierwsze z nich nawiązuje do miłości do Ojczyzny dlatego też na jednej z naszych zbiórek stworzyliśmy mini zuchowe kotyliony, zagraliśmy w wybuchową grę o Polsce z zagadkami dotyczącymi naszego kraju. Naszym zadaniem dodatkowym było pamiętanie o wywieszeniu flagi w domu oraz udział w dzielnicowych obchodach Święta Niepodległości. W tym roku  były one szczególnie wyjątkowe, ponieważ podczas mszy świętej poświęcony został sztandar dzielnicy Golejów. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w takim świętowaniu. Na zdjęciach można dostrzec również harcerzy z naszej szkoły, którzy pełnili wartę przy obelisku ku czci Powstańców Śląskich oraz wznosili flagę na maszt.

Wszystkim obecnym uczniom reprezentującym naszą szkołę w tym wydarzeniu – serdecznie dziękujemy!