2021-11-02

Europejski Tydzień Kodowania

Kolejny raz odbył się w naszej szkole Europejski Tydzień Kodowania - 11.10 -22.10.2021.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu!

W trakcie CodeWeek, odbywającego się pod hasłem „Koduj z nami!”, uczniowie klasy III a wzięli udział w warsztatach związanych z kodowaniem. Warsztaty z programowania w środowisku Scratch w klasie 3 pod hasłem „Spotkanie Scratcha z Kotem w butach” i „Czy złota rybka potrafi zmienić kolor?”. Uczniowie klasy III wykonywali przez dwa tygodnie różne zadania związane z kodowaniem. Ukończywszy projekt, uczniowie i szkoła, otrzymaliśmy certyfikat uczestnictwa CodeWeek 2021.

,,Świetliki’’ w tym czasie też kodowały gry na stronie code.org, dzięki czemu zdobyły certyfikaty.