2021-11-04

Jesienne świętowanie w klasie III a i w świetlicy szkolnej.

Gdy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów czas ogłosić „Dzień Dyni” !   W Klasie III a święto to obchodziliśmy w piątek 29 października 2021.Dzieci z klasy III ubrały się tego dnia na pomarańczowo – można było poczuć się jak na dyniowej grządce. Tego dnia podczas zajęć uczniowie poznali wielką różnorodność dyń i wzbogacili wiedzę na ich temat. Dowiedzieli się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.   Odbyły się dyniowe zabawy: klasyfikowanie dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczanie dyń i wiele innych. Każdy uczeń miał za zadanie pięknie ozdobić dynię. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy i powstały piękne dynie- każda inna, każda wyjątkowa. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, radości i zabawy. Następnie uczniowie mieli mały poczęstunek - ciasto dyniowe, ciasteczka paluchowe i słodycze.

W obchody święta ulubinego jesiennego warzywa włączyli się też uczniowie spędzający czas po lekcjach w świetlicy szkolnej. Dyniowe zabawy bardzo im się podobały.