Wyprawa na 3K: kariera, kompetencje, kreatywność

2021-11-04

XIII Rybnickich Dni Kariery w naszej szkole

Udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery 2021 - „Wyprawa na 3K: kariera, kompetencje, kreatywność”.

Przez cały tydzień w świetlicy szkolnej i przedszkolu odbywały się zajęcia z zakresu preorientacji zawodowej. Maluchy poznawały zawody, atrybuty zawodowe, brały udział w konkursach i kalamburach. Poprzez zabawę próbowali ocenić swoje talenty i zdolności.

Poniedziałek 18.10.21

Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu on-line z Martyna Flemming - autorką książek. Już sam tytuł dawał do myślenia: „Nie wszystko co się opłaca warto i nie wszystko co warto się opłaca!”. Pani Martyna opowiedziała historię swojego życia, pełnego trudnych momentów, podkreślając rolę odwagi w podejmowaniu decyzji w zgodzie z sobą, pielęgnowania w sobie poczucia własnej wartości, otwartość na nowe doświadczenia, które wzbogacają, uczą i są przyczynkiem to tworzenia zaskakujących życiowych scenariuszy. Tylko wtedy, gdy poznamy siebie, swoje talenty, pasje, wartości i będziemy żyli własnym życiem, dokonując samodzielnych wyborów, a nie realizowali czyjeś ambicje, mamy szansę poczuć się spełnieni i szczęśliwi.

Wtorek 19.10.21

Konkurs "Kariera, kompetencje, kreatywność-odkoduj hasła i odpowiedz"

Dwudziestu uczniów klas ósmych wzięło udział w konkursie który polegał na wirtualnym odkodowaniu pytań z zakresu doradztwa zawodowego i prawidłowym odpowiedzeniu na nie. Wszystko odbywało się w aplikacji Kahoot. Uczniowie musieli wykazać się inteligencją emocjonalną, logicznym myśleniem, szybkością odpowiedzi. Całość miała formę zabawy i sprawiła wiele frajdy najstarszym uczniom szkoły podstawowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodycze, linijki odblaskowe z logiem Rybnika a trójka najlepszych nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZSP nr 4 i Prezydenta Miasta Rybnika.

Czwartek 21.10.21

Spotkanie z profesjonalistą pt. "Jak zdobyć 3K"

Uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w spotkaniu online z Bogumiłą Moskwą nauczycielką jogi powięziowej. Pani Bogumiła starała się przekazać uczniom jej zachwyt wpływu jogi na samopoczucie psychiczne i jako narzędzie do poznania siebie. Joga pozwoliła jej odnaleźć nową, lepszą drogę życiową. Przedstawiła jogę jako narzędzie do motywacji do dalszej eksploracji i zdobywania szczytów kompetencji, kreatywności i inaczej pojętej "kariery" czyli kariera jako samozadowolenie ze swojej działalności i życia.

Warsztaty „Wspinaczka na K3 - na szycie profesjonalizmu’’

Doradczynie zawodowe Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku przeprowadziły warsztaty skierowane dla uczniów klas ósmych. Wykorzystując szeroki wachlarz ćwiczeń, przedstawiły najistotniejsze zagadnienia, umożliwiające skuteczne określenie swoich kompetencji, ułatwiających zaplanowanie kariery zawodowej.