Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

2021-06-29

Wręczenie świadectw i pożegnanie ósmoklasistów

Zakończenie roku szkolnego to wydarzenie, na które czekają wszyscy uczniowie. Odebrane  świadectwo to znak, że rozpoczynają się upragnione wakacje, a za nami  rok szkolny, który był inny niż wszystkie poprzednie. Większą jego część uczniowie spędzili w domach, ucząc się zdalnie lub hybrydowo i spotkali się w szkole dopiero w maju. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego również było wyjątkowe. Uczniowie klas I – VII spotkali się w klasach  z wychowawcami, aby odebrać świadectwa i wyróżnienia. Potem odbyła się uroczystość, podczas której swe świadectwa ukończenia szkoły odebrali ósmoklasiści. Rozpoczęła się ona gratulacjami, które pani dyrektor złożyła Stypendystce Prezydenta Miasta Rybnika, którą została uczennica klasy VIII a Hanna Kabała oraz wręczeniem tytułu ,,Słonecznego Przyjaciela’’ naszej placówki, którym uhonorowano panią Jolantę Kulik. Następnie świadectwa wręczono ósmoklasistom. W pierwszej kolejności uczniom obu klas ósmych, którzy ukończyli naukę w szkole podstawowej z wyróżnieniem. W tej części spotkania nie zabrakło wzajemnych podziękowań i życzeń. Część artystyczną imprezy przygotowaną przez uczniów klasy siódmej wypełniły wróżby pożegnalne kierowane do kończących naukę uczniów, a o oprawę muzyczną zadbał zespół wokalny. Były też certyfikaty mówiące o ich umiejętnościach i talentach. Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.