2021-06-16

Wycieczka uczniów klas trzecich do Brennej

15 czerwca uczniowie klasy IIIA i klasy IIIB wybrali się na wycieczkę do Brennej. Na dobry początek była wizyta w obserwatorium nietoperzy. Trzecioklasiści poznali żywe podkowce małe. Słuchali też opowieści o różnych gatunkach nietoperzy, oglądali film na ich temat i rozwiązywali quiz. Następnie udali się do Leśnicy, gdzie małym pociągiem przejechali się  po bardzo WYBOISTEJ drodze wysoko w góry. W końcu dotarli do Gazdówki. Potem zabrali jedzenie dla zwierząt i wyruszyli w góry. Karmili konie, krowy, króliki, owce, kury i przy okazji poznali wiele ciekawostek na ich temat. Później czekał na nich pyszny obiad w Gazdówce, który ze smakiem zjedli. Po obiedzie przyszedł czas na warsztaty plastyczne ze zwierzętami w roli głównej. Wyszły piękne i kolorowe! Następnie zjechali na dół nad rzekę Brennicę. Tam wskoczyli do lodowatej wody, niektórzy nawet pływali. Było super! Po kąpieli była siatkówka plażowa i kopanie dołków w piasku - jednym słowem byli w swoim żywiole! Na zakończenie wyjazdu były jeszcze przekąski  i kupowanie pamiątek. Wszyscy uczniowie  zadowoleni wrócili do domu. Wycieczka była super!