Europejski Quiz Finansowy

2021-03-22

IV edycja konkursu wiedzy z zakresu finansów

Już trzeci raz nasza placówka wzięła udział w Europejskim Quizie Finansowym. Etap szkolny dla wszystkich uczniów klas 7 i 8 (62 uczniów) odbył się 23 lutego w formie testu online. Uczestnicy, którzy uzyskali najlepszy wynik utworzyli 4 dwuosobowe zespoły i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Najlepsi okazali się: Fabian Czyżycki, Paulina Słomka, Paulina Duda, Patryk Wróbel, Piotr Urbaniec, Agnieszka Kapol, Marcelina Witkowska oraz Jeremiasz Szymura. Konkursu wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni ma zasięg europejski, a jego organizatorem jest Europejska Federacja Bankowa. W półfinale drużyny zgłosiły się do szkoły i w sali komputerowej przystąpiły do współzawodnictwa. Quiz miał charakter interaktywny , a w rywalizacji liczyła się nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także czas jej udzielenia. Zwycięzcy finału krajowego zawsze zyskują prawo reprezentowania Polski podczas zmagań europejskich. Koordynatorem szkolnym konkursu była Pani Sabina Ficek. Wśród 380 zespołów z całej Polski nasze zespoły zaprezentowały się znakomicie, chociaż pozostał niedosyt, ponieważ uzyskały miejsce 4, 5 i 6 w województwie śląskim i niestety nie otrzymaliśmy nominacji do części ogólnopolskiej konkursu. Zespołowi w składzie Agnieszka Kapol, Marcelina Witkowska zabrało tylko 5 sekund, aby być w finale. No cóż mamy potencjał i w przyszłym roku będziemy najlepsi!