2021-03-17

Konkurs dla uczniów klas II i III

15 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”, który skierowany był do uczniów klas II i III szkoły podstawowej. Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli oraz rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne. Zadaniem uczniów było napisanie bardzo trudnego dyktanda ortograficznego, jednak nasi mistrzowie poradzili sobie z nim znakomicie. Komisja wyłoniła osoby, które zdobyły największą liczbę punktów.

Są to:

I miejsce - Wojciech Setla,

II miejsce -  Lilianna Niedobecka,

III miejsce - Emma Raszewska.

Finaliści wezmą udział w Miejskim Konkursie  Ortografii. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, a finalistom życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu.