Witamy Samorząd Uczniowski

2020-10-04

Wyniki wyborów Rady Samorządu Uczniowskiego i zaprzysiężenie

Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego w tym roku przebiegały w spokojnej atmosferze. Mimo to wzbudziły  wiele emocji wśród uczniów naszej szkoły, którzy mieli swych faworytów. Kandydaci, aby przekonać do siebie wyborców przygotowali plakaty, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. W końcu, 29 września odbyło się tajne głosowanie. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos  na specjalnie wydrukowanych kartach z nazwiskami kandydatów, którymi byli:

Wiktoria Świerczewska – klasa 8B,

Fabian Czyżycki - klasa 8B,

Maksymilian Mielnik - klasa 7A,

Mateusz Pompa - klasa 8B,

Jeremiasz Szymura - klasa 7A.

Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą okazało się, że ponownie  przewodniczącym został Fabian Czyżycki, jego zastępcą w tym roku będzie Mateusz Pompa, a rolę sekretarza przejmie Maksymilian Mielnik.

Kilka dni po wyborach pani dyrektor Bożena Szymura przywitała  nową Radę Samorządu Uczniowskiego. Następnie w jej obecności oraz z udziałem pocztu sztandarowego szkoły odbyło się zaprzysiężenie. Przedstawiciele społeczności uczniowskiej przyrzekali:

godnie reprezentować uczniów naszej szkoły,
dbać o jej dobre imię i troszczyć się o jej wizerunek,
uczciwie sprawować powierzone  funkcje,
przestrzegać praw i obowiązków ucznia,
być wzorem dla innych i udzielać im pomocy,
dbać o bezpieczeństwo  kolegów i koleżanek,
naśladować Kawalerów Orderu Uśmiechu,
jak najlepiej współpracować z nauczycielami,
szanować wszystkich pracowników szkoły
.

Życzymy im powodzenia i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym 2020/2021.