2019-12-19

Świąteczne przedstawienie i kiermasz

Chwała na wysokości!
Dziecięcy słychać śpiew.
Niebiański pokój płynie do naszych serc.
Dzieckiem stać się na nowo,
niezwykłą poczuć moc,
odnaleźć naszą gwiazdę
w tę świętą noc.

Święta to wyjątkowy czas, do którego tęskni się przez cały rok. To także czas na życzliwe rozmowy z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami. Okazją ku temu było tradycyjnie organizowane w naszej placówce przedświąteczne spotkanie całej społeczności szkoły. W tegorocznym  przedstawieniu pojawił się anioł Teofil, który udaje się na ziemię, aby zaprosić ludzi na Boże Narodzenie. Niebiański posłaniec pod supermarketem spotyka ludzi, którzy już tracili nadzieję i zapomnieli, czym jest radość Bożego Narodzenia. Jedynie rodzeństwo Adaś i Ewa od razu rozpoznają w Teofilu prawdziwego anioła. Na scenie zobaczyliśmy też diabły, które próbują przeszkodzić anielskiej misji. Były też starsze anioły i małe aniołki, które pilnie uczyły się kolęd. W finale wszyscy bohaterowie spotkali się w Betlejem, gdzie w obecności świętej rodziny zrozumieli, że w każdym tli się iskierka miłości i pragnienie, by stać się lepszym człowiekiem. Doskonała oprawa muzyczna i piękny śpiew oraz wyjątkowa scenografia stworzyły niepowtarzalny klimat. Na zakończenie przyszedł czas na życzenia świąteczne, które zgromadzonym złożył Zastępca Prezydenta Rybnika Wojciech Świerkosz i pani dyrektor Bożena Szymura.  Po przedstawieniu Rada Rodziców zaprosiła wszystkich na kiermasz, który przygotowali rodzice uczniów z klas I - III. Ogromnym powodzeniem cieszyły się na nim pyszne domowe ciasta i ciasteczka oraz świąteczne dekoracje.