Życzliwość nadal w modzie!

2019-11-25

Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2019

Od dziesięciu lat uczniowie naszej szkoły obchodzą Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który przypada 21 listopada. W tym dniu szczególnie zwracamy uwagę na to, aby odnosić się do siebie z życzliwością i pomagać w trudnych chwilach. Dlatego na korytarzu szkolnym w wielu miejscach powieszono specjalne gazetki, które pomagały podzielić się uśmiechem i dobrym słowem. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z uśmiechem rozdawały ulotki z instrukcją jak być życzliwym i przypominały o codziennej uprzejmości. Odbył się też apel, którego głównym tematem była tolerancja. Uczniowie klas IV – VI zaprezentowali plakaty, które były efektem pracy na godzinach wychowawczych poświęconych temu tematowi. Na zakończenie wszyscy obejrzeli wzruszający filmik mówiący o tolerancji, który miał skłonić uczniów do refleksji. W czasie spotkania wręczono również dyplomy uczniom nominowanym do tytułu Słoneczny Przyjaciel.