Cieszmy się wolnością

2019-11-12

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w szkole odbyła się akademia. Uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego".
    Pani Agnieszka Janas podsumowała szkolny konkurs Karolinka.
    Pani Joanna Zawadzka podsumowała konkurs "Kotylion inspirowany kokardą narodową. Wygrała praca Pawła Rusinka, która będzie reprezentowała szkołę podczas majowego konkursu wojewódzkiego organizowanego przez naszą szkołę. Klasa 1a została wyróżniona za wspaniałe kotyliony wykonane przez uczniów podczas lekcji. Pozostali laureaci to:
2m. - Alicja Gruszka i Emilia Kłosek
3m. - Jeremiasz Szymura i Paulina Kwiecieńska
    Następnie uczniowie klasy 8 zaprosili klasy 4-7 na zwiedzanie wystawy Ojcowie Niepodległości. Wcielając się w role przewodników, zaprezentowali wypożyczoną nam przez Instytut Pamięci Narodowej ekspozycję przestawiającą drogę Polski ku wolności. Tym samym szkoła rozpoczęła współpracę z IPN, która zaowocuje, mamy nadzieję, kolejnymi równie interesującymi  wystawami.