2019-10-29

Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek 2019

W dniach od 14 do 18 października odbył się w naszej placówce Europejski Tydzień Kodowania - #CodeWeek2019. To wielkie święto związane z programowaniem obchodzone jest w całej Europie. Celem Tygodnia Kodowania jest upowszechnianie nauki programowania i pokazanie, że kodowaniem może zająć się każdy. Cała nasza społeczność od przedszkolaków do ośmioklasistów brała udział w różnych wydarzeniach. Przez cały tydzień na korytarzu szkolnym rozgrywał się konkurs szyfrowania, codziennie uczniowie odnajdowali i odszyfrowywali hasła związane z algorytmiką. Prawie 70 uczniów odgadywało hasła, a zwyciężyły uczennice klasy 5. Dużo działo się w świetlicy: kodowaliśmy offline i online i to nawet na boisku szkolnym. Graliśmy w Cody.Roby, pomagaliśmy Scottiemu odnaleźć części rozbitego statku kosmicznego, tworzyliśmy gry , odkodowywaliśmy wzory i wiele innych. Przedszkolaki kodowali na dywanie. Uczniowie klas 1-3 układały kody i budowali wieże z kubków wg algorytmów oraz wykorzystywali klocki LEGO - Coding EKSPRES.Uczniowie klas 5 i 6 zdobywali certyfikaty na code.org, a najstarsi kodowali grafiki w systemie binarnym oraz tworzyli gry w Scratchu. Za wszystkie działania zostaliśmy uhonorowani certyfikatem EUROPE CODE WEEK 2019!

Oto pełna lista nagrodzonych w konkursie szyfrowania:

I miejsce – Zuzanna Kauch,

II miejsce – Julia Piecha, Alicja Koch

III miejsce – Nadia Kuczera, Natalia Baron

IV miejsce – Maja Pompa, Maksymilian Mielnik.