Pasownie na czytelników

2019-10-25

Wizyta pierwszkolasistów w Bibliotece Mieskiej

Tegorocznym priorytetem MEN jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie ich kompetencji czytelniczych. Klasa I a uczestniczy też w innowacji „Książka moim przyjacielem”. W związku z tym pierwszaki wraz z wychowawcą udały się do Biblioteki Miejskiej w Golejowie.Pani Jola - bibliotekarka w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o swojej pracy. Omówiła zasady korzystania z biblioteki - sposób zapisu czytelnika i wypożyczania  książek. Przedstawiła księgozbiór biblioteczny, oprowadziła uczniów po jego działach, zaprezentowała nowości, poleciła książki do czytania.   Pierwszoklasiści z zainteresowaniem słuchali wszystkich informacji. Byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach. Aby zaspokoić swoją ciekawość, zadawali pani bibliotekarce różne pytania dotyczące m.in.: jej pracy, liczby oraz wieku czytelników biblioteki oraz najczęściej wypożyczanych książek. Podczas wizyty uczniowie zostali pasowani na czytelników i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na koniec zrobili pamiątkowe zdjęcie i z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły. Wizyta w bibliotece była dla uczniów dobrą lekcją. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania.