Jak psy czynią nasze życie lepszym?

2019-10-26

Apel Samorządu Uczniowskiego

Tuż przed Dniem Kundelka, który przypada 25 października, Samorząd Uczniowski zorganizował apel poświęcony ulubionym pupilom. Fabian, Ania, Nikodem i Wiktoria postanowili udowodnić, że psy czynią nasze życie lepszym. Szkolni samorządowcy opowiadali o psach ratujących życie, wspierających niepełnosprawnych i chorych. Przekonywali też, że przebywanie z psami ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i psychikę. W czasie spotkania piątoklasiści – Milena i Dawid recytowali wiersze o czworonogach, a zespół wokalny śpiewał o nich piosenki. Psy od zawsze pomagają człowiekowi, ale często one też potrzebują pomocy, dlatego przedstawiciele samorządu poprosili uczniów, aby włączyli się w akcję zbiórki karmy dla psów i kotów ze schroniska oraz będących pod opieką Fundacji ,,Jestem głosem tych, co nie mówią’’. Natomiast pani Agnieszka Janas zaprosiła wszystkich na koncert charytatywny organizowany na rzecz tych zwierząt 29 października w ,, Przygodzie ‘’ . Na zakończenie przewodniczący SU ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów klas I –VI pt. Zwierzęta egzotyczne – szczegóły w zakładce Konkursy szkolne.