Konsultacje z doradcami zawodowymi w Halo! Rybnik

2019-10-14

Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku wraz z Punktem Pośrednictwa Pracy OHP zapraszają rodziców i ich dzieci na konsultacje, które odbędą się w dniu 19.10.19 r. (sobota), w godzinach od 10.00-13.00, w Halo! Rybnik na ul. Sobieskiego 20.

Najważniejszym celem działań doradczych, w ramach IV Regionalnego Forum Doradztwa Zawodowego, będzie pomoc uczniom rybnickich szkół podstawowych w wyborze szkoły i zawodu oraz określenie optymalnej ścieżki kształcenia. Doradcy przedstawią oferty szkół i współpracujących z nimi pracodawców oraz możliwości pomocy Powiatowego Urzędu Pracy i Punktu Pośrednictwa Pracy OHP.

W trakcie indywidualnych rozmów, uczestnicy poznają arkana współczesnego rynku pracy i wymagania kwalifikacyjne oczekiwane przez pracodawców. Przesłaniem konsultacji jest uświadomienie uczniom, że karierę zawodową trzeba świadomie i rozważnie zaplanować, posiłkując się wiedzą doradców zawodowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do skorzystania z porad fachowców i odwiedzenia przyjaznych murów Halo! Rybnik.