2019-09-18

Święto w klsach I - III

W klasach I-III 16 września w poniedziałek obchodziliśmy Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy - Dzień Kropki . Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci, by odkrywać swoje talenty i pokazać je innym. Warto pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać.

Nasze obchody dnia kropki rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o małej Vashti, po czym dzieci odpowiadały na „kropkowe pytania”.Kropki królowały na ubraniach i innych częściach garderoby nie tylko uczniów, ale też i nauczycieli. Ci, którzy nie znaleźli ich w swoich szafach, przyozdobili swoje koszulki w samodzielnie wykonane kropy, kropki i kropeczki. W tym dniu zajęcia lekcyjne były prowadzone z kropką jako motywem przewodnim. Nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastycznych inspirowanych kropką. Uczniowie pracowali twórczo łącząc kropki w ciekawe rysunki. Z ich prac powstała wystawa, która zdobi szkolny korytarz. Na zakończenie naszego świętowania dzieci otrzymały oczywiście ,,kropkowy’’ poczęstunek.