Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

2019-06-24

Wyróżnienia i nagrody dla najlepszych uczniów

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe, ponieważ pierwszy raz po wielu latach przerwy absolwentami naszej szkoły zostali ósmoklasiści. Uroczystość odbyła się w dwóch częściach. W czasie pierwszej pani dyrektor Bożena Szymura gratulowała uczniom klas I – III, którzy wyróżniali się bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem. Druga część rozpoczęła się gratulacjami, które pani dyrektor złożyła Stypendystce Prezydenta Miasta Rybnika, którą została uczennica klasy VIII a Aleksandra Gaszka. Następnie poznaliśmy szkolnych prymusów – uczniów, którzy uzyskali najwyższe średnie ocen. Okazało się, że dwie uczennice klasy VIII A: Aleksandra Gaszka i Patrycja Sztwiertnia uzyskały najwyższą możliwą średnią - 6,0. Za najlepsze wyniki w nauce gratulacje z rąk pani dyrektor odebrali też: Milena Wasela ( kl. IV A ), Zuzanna Kauch ( klasa IV b ), Oliwia Szymura ( klasa V A ), Agnieszka Kapol ( klasa V B ), Hanna Kabała ( klasa VI A ), Wiktoria Świerczewska ( klasa VI B ) oraz Aleksandra Sobczyk ( klasa VII ) i Szymon Majerowicz ( klasa VIII B ). Później wręczono świadectwa z wyróżnieniem uczniom klas IV – VII. Następnie świadectwa wręczono ósmoklasistom. W pierwszej kolejności uczniom obu klas ósmych, którzy ukończyli naukę w szkole podstawowej z wyróżnieniem. Pani dyrektor przykazała listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów oraz podziękowania za szczególne zaangażowanie w życie szkoły. W dalszej części uroczystości przyznano honorowy tytuł ,,Słonecznego Przyjaciela” dla pana Kacpra Biskupa. Podobne wyróżnienie spotkało też uczniów : w kategorii Uczeń Roku zwyciężyła Barbara Niesobska ( klasa VIII A ), Sportowcem Roku została Anna Balon ( klasa VI B ), zaś w kategorii Talent Artystyczny nagrodę otrzymał Fabian Czyżycki ( klasa VI B ). Natomiast Wolontariuszem Roku została Aleksandra Gaszka. W dalszej kolejności poznaliśmy uczniów, którzy nie opuścili ani jednej godziny lekcyjnej oraz najbardziej oszczędnych członków SKO. Nagrodzono też piątoklasistkę – Alicję Gruszkę, która okazała się najlepsza czytelniczą. Część artystyczną imprezy wypełniły podziękowania ósmoklasistów kierowane do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie klas ósmych chcieli, aby nauczyciele zawsze wspominali ich z uśmiechem, dlatego na pożegnanie przygotowali skecz na temat ich życia w szkole. W czasie imprezy nie zabrakło piosenek wykonanych przez zespół wokalny oraz podziękowań składanych przez przedstawicieli Rady Rodziców. Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.