2019-06-17

Podsumowanie pracy Szkolnego Koła Wolontariatu

W poniedziałek miało miejsce podsumowanie rocznej pracy wolontariatu. Nasi wolontariusze włączali się w różne akcje organizowane na terenie naszej szkoły były to między innymi:

1. Akcje charytatywne - Dzieło Nowego Tysiąclecia, pomoc dla chorej Martynki, sprzedaż babeczek wsparcie dla naszego podopiecznego z Konga, nakrętki dla niepełnosprawnego Pawła,

2. Akcje misyjne - przybory szkolne dla dzieci z Afryki, "Klucze do Nieba"

3. Akcje świąteczne - "Podziel się cukierkiem", "Razem na Święta" paczki dla starszych i chorych

4. Akcja "Niebo ziemi, ziemia niebu" - kartki świąteczne na Boże Narodzenie i Wielkanoc

5. Akcja "Światło betlejemskie"

5. 100 kartek na 100 lecie Niepodległości

6. Zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej

7. Pomoc koleżeńska w nauce

8. Pomoc w dyżurach

9. Pomoc na świetlicy szkolnej na przerwach obiadowych

10. Prelekcja "Hospicjum to też życie"

Dużo tego było, ale w wolontariacie przecież o to chodzi, by patrzeć, słuchać i pomagać.

Nasze działania podsumowaliśmy radosnym spotkaniem na ogrodzie parafialnym: najpierw zajadaliśmy się pysznymi babeczkami, które upiekła dla nas nasza wolontariuszka Ola Gaszka, a potem było grillowanie kiełbasek, które z apetytem skonsumowaliśmy. Dziękujemy księdzu proboszczowi Henrykowi za udostępnienie nam miejsca na spotkanie. Dziękujemy panu Alojzemu za wszelką pomoc podczas grillowania. Dziękujemy też mamie Oli, za pomoc przy organizacji tego dnia.