Ósmoklasiści w stolicy

2019-06-03

Wycieczka uczniów klasy 8A i 8B do Warszawy

Ostatnie dni maja uczniowie klas ósmych spędzili na trzydniowej wycieczce. Tym razem nasi najstarsi uczniowie udali się do stolicy. Pierwszego dnia trudy długiej podróży wynagrodził uczestnikom pobyt w pełnym naukowych atrakcji Centrum Nauki Kopernik. Wcześniej ósmoklasiści zameldowali się na słynnym PGE Narodowym, zwiedzili ogrody biblioteki uniwersyteckiej i przejechali się metrem. Następnego dnia słoneczna pogoda sprzyjała zwiedzaniu pałacu i parku w Wilanowie, Łazienek oraz Starego Miasta. Uczniom udało się też zwiedzić wnętrza Zamku Królewskiego i poznać jego historię. Ostatni dzień pobytu to spacer alejami cmentarza na Powązkach, gdzie wśród wielu osobistości uczniowie odnaleźli mogiły bohaterów lektury ,,Kamienie na szaniec”. Ostatnie chwile w stolicy ósmoklasiści spędzili w najbardziej rozpoznawalnym warszawskim budynku – Pałacu Kultury i Nauki. Piękna pogoda sprawiła, że z zachwytem podziwiali panoramę Warszawy z tarasu widokowego na trzydziestym piętrze. Wracając do domu, wszyscy żałowali, że to ostatnia wspólna wycieczka.