Z uśmiechem wśród gwiazd

2019-05-31

XV Ogólnopolski Zlot Szkoł i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali - Dąbrowiźnie

Z uśmiechem wśród gwiazd – pod takim hasłem od 23 maja odbywał się tegoroczny zlot szkół imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali – Dąbrowiźnie. Spotkania uczniów i nauczycieli - każdego roku w innym miejscu, mają na celu integrację szkół i placówek im. KOU, wymianę doświadczeń, promocję idei Orderu Uśmiechu oraz środowiska lokalnego. W tegorocznym zlocie uczestniczyło 15 szkół noszących to wyjątkowe imię. Naszą szkołę godnie reprezentowały szóstoklasistki: Hanna Kabała, Julia Grodzka i Wiktoria Świerczewska pod opieką pani Moniki Żabki i pani Michaliny Musiolik. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. bpa Antoniego Długosza. Następnie była część oficjalna, podczas której miała miejsce uroczysta prezentacja sztandarów poszczególnych placówek, a uczniowie miejscowej szkoły przedstawili program artystyczny pt. „Bliżej gwiazd”. W jej trakcie nastąpiło też niezwykłe zdarzenie - Order Uśmiechu otrzymało dwóch działaczy społecznych i przyjaciół dzieci: Adil Abdel-Aati z Sudanu i Tomasz Skóra ze Skórca. Podczas zlotu nie brakowało atrakcji. Był koncert Jana Wojdaka z zespołu Wawele, pokazy iluzjonistyczne oraz wycieczka do Parku Edukacji i Rozrywki - Farma Iluzji. Tradycyjnie miały też miejsce występy szkół. Nasze uczennice porwały publiczność piosenką z repertuaru Majki Jeżowskiej. Zlot szkół im. KOU był dla naszych przedstawicieli okazją do spotkania i rozmów z niezwykłymi ludźmi – Kawalerami Orderu Uśmiechu. Wśród nich byli między innymi : Marek Michalak, Grzegorz Jach, Ryszard Kiełek, Barbara Kolago, Jan Wojdak. Czas spędzony wśród przyjaciół i Kawalerów był wspaniały, więc na pewno na długo pozostanie w pamięci uczestników.