Kotlina Kłodzka zdobyta!

2019-05-18

Wycieczka uczniów klas piątych

W maju uczniowie klas piątych wybrali się na trzydniową wycieczkę do pięknej Kotliny Kłodzkiej. Pierwszego dnia uczniowie odwiedzili Kłodzko, a w nim zabytkową twierdzę, z której roztaczał się piękny widok na kotlinę i otaczające ją pasma gór. Później udali się do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, w którym poznali historię papieru i sposoby jego wytwarzania oraz zwiedzili specjalną ekspozycję poświęconą pieniądzom papierowym i sztuce z papieru. Następnego dnia młodzież odwiedziła Kaplicę Czaszek w Czermnej. Później wszyscy udali się w kierunku głównej atrakcji Gór Stołowych, którą było przejście przez Błędne Skały. Wędrując w labiryncie skał uczniowie podziwiali różnorodne formy skalne. W drodze powrotnej chętni uczniowie mogli jeszcze zobaczyć zabytkową ruchomą szopkę. Ostatnim punktem zwiedzania drugiego dnia pobytu był Szlak Ginących Zawodów. Podczas wizyty w dawnym gospodarstwie młodzież zobaczyła pokaz garncarstwa, zwierzyniec, wiatrak i chatkę robótek ręcznych, a w domu chleba mogła zjeść prawdziwy wiejski chleb ze smalcem. Mimo tak wielu wrażeń piątoklasiści znaleźli jeszcze siły na zabawę na wieczornej dyskotece. Wyjazd zakończył się zwiedzeniem Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie młodzież wędrowała Podziemną Trasą Turystyczną, zaś na powierzchnię wydostała się kolejką elektryczną. Pobyt w Kotlinie Kłodzkiej wypełniły uczniom również spacery w parkach zdrojowych w Dusznikach i Kudowie. Uczniowie klasy 5A i 5B wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.