Sukces siódmoklasistów

2019-05-04

XLII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Zespół uczniów klasy siódmej naszej placówki w dniu 28 marca 2019 wziął udział w etapie powiatowy turnieju BRD, organizowany przez Wydział Edukacji Miasta Rybnika, wspólnie z  Kuratorium Oświaty oraz Policją Miejską w Rybniku.

Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

•          popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszanie się po drogach ,
  •          kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
  •          popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  •          popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu
  •          inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn z rybnickich szkół podstawowych. Uczestnicy rozwiązywali test obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz test skrzyżowań polegający na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Konkurencja praktyczna polegała na przejechaniu rowerem toru sprawnościowego oraz udzielania pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej pod okiem  ratownika medycznego.

Nasz zespół w składzie: Szymon Kaczyński, Dominik Kawulak i Dawid Sikora zajął wyśmienite drugie miejsce. A Szymon Kaczyński zdobył trzecie miejsce indywidualne wśród wszystkich zawodników. Bardzo serdecznie gratulujemy naszej drużynie!