2019-05-03

Nasi uczniowie w finale międzyszkolnego konkursu dla szkół podstawowych

W finale XV edycji konkursu „Przygoda z techniką” dla uczniów szkół podstawowych Rybnickiego Okręgu Przemysłowego organizowanym przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki, którego celem było popularyzacji kształcenia zawodowego, zainteresowania wiedzą techniczną oraz dalszym kształceniem w szkole technicznej wzięło udział jedenaście trzyosobowych zespołów ze szkół z Rybnika, Czerwionki Leszczyn, Radlina oraz Wodzisławia Śląskiego. Patronat nad konkursem objęli : Stowarzyszenie Elektryków Polskich, koncern Tauron Dystrybucja S.A. oraz PGE Energia Ciepła S.A. Naszą placówkę reprezentował zespół uczniów z klasy 8b w składzie: Szymon Majerowicz, Piotr Szulc i Marcin Mostek, który został przygotowany przez nauczyciela techniki i informatyki Sabinę Ficek. Ósmoklasiści zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając „pechowe” miejsce czwarte. Gratulujemy!