Mądre rady Żarka - psa strażaka

2019-05-02

Akcja profilaktyczna dla najmłodszych

W środę 2 kwietnia w klasie III została podsumowana akcja profilaktyczna: ,,Nie dla czadu” w wersji dla najmłodszych, pt. „Mądre rady Żarka - psa strażaka”. Celem akcji jest edukacja najmłodszych w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków związanych z bezpiecznym zachowaniem w domu oraz pozyskania wiedzy o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla i pożarami w budynkach mieszkalnych. Uczniowie klasy trzeciej z rąk Komendanta Miejskiego PSP Rybnik otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci odblasków. Po oficjalnym wręczeniu nagród odbyła się pogadanka ze strażakami, a następnie uczniowie mieli okazję na żywo i z bliska zobaczyć umundurowanie strażaka oraz sprzęt wykorzystywany do działań w terenie.