Festiwal kolorów w czterech porach roku - zima

2019-01-21

Innowacja pedagogiczna w klasie III

Od 14.01.2019 do 18.01.2019 w klasie III został przeprowadzony drugi moduł Innowacji „Festiwal kolorów w czterech porach roku”. Dzieci przez cały tydzień codzienne przychodziły ubrane w inny kolor: biały –kreda , srebrny -świeca, brązowy – glina, czarny –węgiel, szary – grafit. Dzieci poznały symbolikę, znaczenie i ciekawostki na temat kolorów. Inspiracją do tworzenia ich prac były dzieła znanych artystów -Juliana Fałata, Raffaelo Santi, Witkacego i Wita Bogusławskiego. Dzieci miały również okazję uczestniczyć w warsztatach ceramicznych z artystą plastykiem panią Ewą Tomas-Modlich. Podczas zająć wyczarowali całą armię aniołów, które ofiarują kochanym babciom i dziadkom z okazji ich święta.W ramach innowacji odbyły się też warsztaty malarskie. Na lekcję został zaproszony artysta malarz Pan Arkadiusz Urbańczyk z pracowni plastycznej „Dobra Sztuka”. Przybliżył on dzieciom swój zawód i zapoznał je z różnymi rodzajami malarstwa. Przedstawił też swoje prace. Następnie ogłosił konkurs klasowy na namalowanie najpiękniejszego pejzażu. Dzieciom warsztaty bardzo się podobały, więc zadawały mnóstwo pytań. Przeprowadzając wywiad z panem malarzem, dowiedziały się również, że komputer i media społecznościowe są dużą pomocą w sprzedaży dzieł artysty. Teraz z niecierpliwością czekają na to, co przyniesie kolejna pora roku - wiosna!