Spotkanie z pracownikami banku

2024-04-16

We wtorek 16 kwietnia odbyło się spotkanie przedszkolaków z pracownikami banku, które zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Finansowy Elementarz”. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się co to jest bank, dlaczego w bankach przechowywane są pieniądze, do czego służą karty, bankomaty, bliki oraz kiedy i dlaczego dorośli korzystają z kredytu. Przedszkolaki oglądały polskie monety i banknoty, mogły także wypłacić gotówkę z bankomatu podając swój pin. Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz prezent  w postaci książki edukacyjnej „Pan Sebastian i wielkie zakupy”.

Gorąco dziękujemy pani Monice i pani Oliwii za profesjonalne przybliżenie dzieciom wiadomości na temat banku i bankowości.